Jak się odstresować?

Jak się odstresować?

Stres towarzyszy nam przez całe życie. Dziś określany jest też mianem głównego sprawcy wielu chorób, które dotykają ogromną część naszego społeczeństwa. W stresie przestajemy racjonalnie myśleć, jesteśmy zmęczeni bardziej niż zwykle i zazwyczaj też negatywnie nastawiamy się do życia. Dlatego też tak ważne jest znalezienie skutecznych sposobów, które pozwolą nam niwelować negatywne skutki działania stresu.

Najlepsze sposoby na stres

Znanych jest wiele skutecznych sposobów walki ze stresem. Każdy może dopasować do siebie odpowiednie metody, które mogą go odstresować. Wśród najczęściej wymienianych sposobów na stres podaje się po prostu pozytywne nastawienie. Nie powinniśmy wmawiać sobie, że coś nam np. nie wychodzi lub nie potoczyło się po naszej myśli, bo jesteśmy w czymś źli, beznadziejni i do niczego się nie nadajemy. Według szeroko zakrojonych badań, pozytywne nastawienie pozwala w dużym stopniu niwelować negatywne skutki stresu. Polecane sposoby na stres to też odpowiednia dieta, bogata w duże ilości owoców i warzyw. Świetnie sprawdzi się też czekolada, ale tu zdecydowanie powinniśmy wybierać tą ciemną, a nie nadziewaną czy mleczną. Wśród polecanych warzyw, wiadomo także że np. antystresowo działa seler naciowy, orzechy włoskie, jajka, ziemniaki, pomarańcze, fasolka szparagowa czy czarne porzeczki. Starajmy się urozmaicić naszą dietę.

Magnez na stres

Osoby, które mocno się denerwują, powinny regularnie zażywać magnez, ponieważ to pierwiastek, który wpływa na prawidłową pracę układu nerwowego. Jego odpowiednią ilość dostarczymy spożywając odpowiednie pokarmy bądź suplementy diety.

Inne skuteczne sposoby na stres?

Wśród często wymienianych sposobów na stres znajdują się także długie spacery, uprawianie sportu, tańczenie czy słuchanie muzyki. Relaksujące są także długie kąpiele w wannie (najlepiej z pachnącymi olejkami eterycznymi) lub regularne masaże, które uwalniają napięcie z naszych mięśni. Czasami wystarczy też poczytanie książki lub oglądnięcie filmu, a może po prostu np. zabawa z dziećmi.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *